C-Suite Consulting: вирішення питань на найвищому рівні

У будь-якій компанії, будь то молодий амбітний стартап або велика приватна компанія, настає час для розширення, змін або ривка. Чи буде достатньо вашого досвіду і компетенції для цього?

На певному рівні технічні та функціональні знання мають менше значення, ніж лідерські навички і хороше розуміння основ бізнесу. Директорам необхідно знати, як створювати бізнес-моделі; фінансовим директорам, як економетричні моделі допоможуть мінімізувати ризики; начальнику відділу кадрів, як розробити план спадковості та структуру талантів, які забезпечать конкурентну перевагу. Іншими словами, як тільки ви доберетеся до вершини, тих навичок, що допомогли вам піднятися, буде недостатньо.

Робота на вищому рівні вимагає набагато ширшого досвіду, ніж раніше. Керівникам тепер необхідний досвід роботи з ринками, капіталом, інформаційними технологіями і особистим брендом.

Для вирішення питань на найвищому рівні залучають фахівців С-рівня, тобто керівників бізнесу, в назві яких є слово «chief». Наприклад, CEO — головний виконавчий директор, CFO — фінансовий директор або CMO — директор з маркетингу. Якщо коротко, то C-Suite.

C-Suite Consulting (або executive advisory) — це рада директорів з бізнесу та фінансів, покликаний допомогти колегам-директорам, підприємцям, власникам бізнесу, керівникам вищої ланки та інвесторам підготувати та зміцнити свої організації для зростання, збільшення вартості і, при необхідності, підірвати і вирішити критичні ділові та фінансові проблеми, які не дають вам заснути ночами!

Наведемо простий приклад: для організації вечері формату хоча б однієї мішленівської зірки, вам не потрібно купувати цілий ресторан, достатньо запросити першокласного Поля Бокюза або талановиту Джулію Седефджян.

Навіщо вам C-Suite?

  • Це фінансово доцільніше, ніж тримати в штаті раду директорів або дуже вузького фахівця, наприклад директора по комплаєнс (CCO), якого залучають тільки в конкретних ситуаціях.
  • Ви отримуєте першокласну експертизу вже визнаних практиків. C-Suite агентство Brain Tank залучає Віктора Ющенка, голову Нацбанку в 1993-99 рр і третього президента України, а також Соню Соутус, екс віце-президента зі зв'язків із громадськістю та комунікацій в компанії «Coca Cola», Атланта, США.
  • Можливість підібрати радників по резюме. Наприклад, практика, який пройшов етап становлення, розширення і криз і на своєму досвіді довів здатність вирішення проблем, пов'язаних з фінансами, персоналом або виходом на новий рівень.
  • Більшість C-Suite консультантів мають міжнародну практику, а значить і глобальне мислення, що дає можливість подивитися на ситуацію під ширшим кутом.
  • Для великих проектів можна залучати цілу фірму, а для менш масштабних досить досвідченого радника, який виступить в ролі ментора і фасилітатора для керівника і не буде перетягувати важелі управління на себе.

Найбільш відома C-Suite фірма — Teneo, зі штаб-квартирою в Нью-Йорку і філіями в 18 мегаполісах світу. В її арсеналі є радники рівня президентів, а це Тоні Блер і екс-президент США Білл Клінтон.

Думкою ділиться Євген Миронюк, локальний партнер першого в Україні C-Suite агентства Brain Tank:

"Оскільки довіра в бізнесі все ще грає ключову роль, то в проектах з великими інвестиціями пробувати довіритися агентству тільки на підставі того, що якийсь чарівний молодий спеціаліст цитує Траута, надто інфантильно — потрібна впевненість.

Саме таку впевненість надає модель C-Suite, коли клієнт може вибрати консалтинг-експерта, якого в штаті містити найчастіше, просто неможливо. Так методології C-Suite хеджирует ризики клієнта і підвищують капабільность агентства."

З точки зору бізнесу C-Suite завжди вигідний замовникам. Послідовна диверсифікація ризиків, доступна практикам такого рівня, як Блер або Ющенко, з головою окупає витрати на їх разове залучення в проект.

С-Suite — це релевантний ХХI століття спосіб, як літати високо, не купуючи при цьому літак.

Популярні історії