Міжнародна мова емоцій та івенти: мистецтво розставляти акценти

Івент-сфера є постійним постачальником позитивних емоцій. Але навіть найприємніші моменти потрібно вміти подавати так, щоб гість не перенаситився і виділив подію серед інших.

Емоція — це миттєва реакція на певний подразник. Існує набір базових емоцій, які відчуває кожна людина, але думки вчених щодо їх кількості різняться. Якщо слідувати підходу Пола Екмана, прототипу головного героя серіалу Lie To Me, їх налічується сім. Це радість, здивування, гнів, печаль, страх, презирство і огида. Всі вони здатні в тій чи іншій мірі впливати на наш стан, і важливо вміти висловлювати кожну з них. Але погляд завжди спрямований у бік тих, які роблять наші дні щасливішими.

З точки зору маркетингу, емоція — важлива складова, яка формує довгострокове враження про продукт. Завдяки їй ми підвищуємо запам'ятовуваність меседжу / комунікації. Чим яскравіше емоція, тим довше будуть триматися в нашій пам'яті пов'язані з нею асоціації.

Кожен захід це історія, а кожна історія прописується через темпоритм. Наприклад, є цікава методика управління динамікою гостей за допомогою музики. Середня кількість ударів серця 80 на хвилину. Якщо музичний біт нижче даного рівня, гості знаходяться в режимі лаунжу, а якщо, навпаки, вище вони більш схильні до активностей і танців.

Базово працює закон Парето, трансформований Шумовичем, де 80% присвячується звичному, а 20% — новому. І також 20% яскравих моментів дають 80% яскравих емоцій. Власне, з цією метою і створюються WOW-елементи на заходах.

Найбільш сильні емоції виникають в момент передчуття майбутньої події. І досягнення цього ефекту можна прирівняти до джек-поту.

Важливо планувати яскраві моменти на початку і в кульмінації історії: вони налаштовують гостей на позитивне сприйняття. Безумовно, в залежності від типів і завдань заходів акцент на емоції зміщується в той чи інший бік.

Кожному івенту свої емоції

У разі конференції ми орієнтуємося на домінування емоції залучення, задоволення робочим процесом, серйозності, значимості. Якщо ж мета нашого події фан, ретрит, розрядка, то тут доречні емоції радості і драйву. Коли подія об'єднує в собі кілька форматів, акценти на настрій доводиться продумувати погодинно. Зауважимо, що емоції необхідно подавати дозовано і з перервами, як каву або вино, смак якого краще відчувається після полоскання ротової порожнини водою.

Існує ряд універсальних рішень, що дозволяють формувати позитивне враження: відсутність тривалого очікування та черг, зрозуміла навігація, відповідність графіку та інші елементарні речі. З іншого боку, є набір прийомів, які будуть дієві для конкретної публіки, і викличуть позитивний відгук саме у неї. Тому найважливішим етапом підготовки будь-якого заходу є доскональне вивчення цільової аудиторії.

У деяких випадках заручитися підтримкою гостей можна за допомогою незвичайного майданчика. Яскравий приклад використання такої тактики The Lost Lectures. Організатори вибирають для своїх заходів секретні, несподівані локації по всьому світу: недіючий басейн, маяк, боксерський ринг, рибальські доки й занедбані театри. Тут вдається отримати той самий ефект передчуття, а при знаходженні в незвичайному місці емоції досягають свого піку, постійно підживлюючи цікавими виступами та ігровими елементами.

Досвід нашого агентства закрита станція метро «Львівська брама», хокейний каток в м. Дніпро, музей «Золоті Ворота», панорамні дахи, кінотеатри, замки.

Щоб запам'ятатися і викликати сильні емоції, не обов'язково влаштовувати грандіозне шоу. Іноді достатньо надати гостям можливість спробувати щось нове, але так, щоб це було комфортно і прийнятно для кожного учасника івенту. Або, навпаки, подарувати їм відчуття ностальгії і змусити зануритися у спогади. На одному американському заході головним відкриттям для відвідувачів став… бар із солодощами. Вся справа в тому, що гостей пригощали сморами (s'mores) традиційним десертом, що асоціюється з дитинством. Маршмеллоу з печивом і шоколадом вразили всіх в самісіньке серце, що забезпечило жваве спілкування і допомогло івенту надовго залишитися в пам'яті його учасників.

А ось молодша аудиторія RedBull віддає перевагу гострим відчуттям. Тому всі заходи бренду розраховані на шанувальникыв екстремальних видів спорту і супроводжуються відповідними активностями.

Ще один важливий момент при проведенні події — можливість змінювати емоційний настрій гостей під час заходу. Власне, цим цінні івенти. Ми точно можемо надавати прогнозований емоційний результат на відміну від фільмів (Ми реагуємо в реальному часі, а фільми зняті заздалегідь і є незмінними). Але бувають винятки, коли ті чи інші прийоми не виправдовують надій, і доводиться переходити до плану Б.

Нашому агентству іноді доводилося переписувати сценарій на ходу та міняти схему розваги, оскільки запланована структура не «зайшла» гостям. Тому важливо вміти оперативно зчитувати настрій публіки і реагувати на такий розвиток подій.

Івенти супроводжують людську цивілізацію весь цикл її розвитку і настільки глибоко увійшли в культуру, що простіше поміняти культуру, ніж скасувати заходи. Сьогодні події більш традиційні за структурою, ніж здається на перший погляд, з часом змінюється лише набір інструментів в залежності від запиту аудиторії.

Емоції це наша невербальна мова, завдяки якій ми краще розуміємо один одного, швидше залучаємося і / або заражаємося тією чи іншою ідеєю. Це міжнародна мова, що транслюється через міміку. Емоції супроводжують роботу івент-агентства абсолютно на всіх етапах. Під час живого спілкування з клієнтом вони допомагають налагодити контакт, завдяки якому в майбутньому вдасться потрапити в точку з кінцевим результатом. На етапах підготовки вони сприяють згуртованості команди та мінімізації помилок. А вже безпосередньо під час івенту вони допомагають зробити івент особливою подією в житті кожного його учасника. Тому вміння філігранно підібрати інструменти з метою викликати емоції і реалізувати задум половина успіху і показник професіоналізму.

Засновник івент-агентства Ant @ Hill Олексій Куліков.